Kedy začať riešiť očkovanie do zahraničia

23/03/2022 by Peter Jozefik
Modrá-Kvetinový-Svadba-Poďakovanie-Karta-1200x851.jpg

Plánujete cestovať do zahraničia na krátku dobu alebo plánujete dlhodoby pobyt? Kedy začať riešiť očkovanie do zahraničia?

Ideálny čas na vyšetrenie v ambulancii cestovnej medicíny je minimálne 4-8 týždňov pred cestou do zahraničia, pred dlhodobým pobytom aj skôr. Ale ani ako „last minute“ cestovatelia by ste nemali konzultáciu vynechať.

 

Naši lekári  Vám zostavia individuaálny očkovací plán podľa krajiny, charakteru cesty, dĺžky pobytu,  s ohľadom na Váš zdravotný stav. Poskytneme odporúčané a povinné očkovanie do zahraničia, vystavíme Medzinárodný očkovací preukaz . V píprade potreby Vám vieme doplniť Vaše doterajšie očkovanie z detstva. Naši lekári Vám poradia ako ako znížiť riziko chorôb počas cesty (infekcie, výšková choroba, jet-lag, venózna trombóza…)

Pomôžeme s vybavením lekárničky aj pre extrémne situácie a dobrodružné expedície

Pred dlhodobým pobytom alebo pri ceste do odľahlých oblastí, je vhodné absolvovať zubné, u žien tiež gynekologické vyšetrenie.

Ak trpíte chronickým ochorením, navštívte pred cestou príslušného odborníka, a požiadajte o odporučenie a predpis liekov v prípade zhoršenia zdravotného stavu počas pobytu v zahraničí.

Kontakt:

+421 905 742 898

info@thclinic.sk

 

Očkovanie do zahraničia

 

Vyšetrenie po návrate


Pre zamestnávateľov:

Poskytujeme kompletné vyšetrenie zamestnancov po návrate zo zahraničia

RT-PCR test na koronavírus SARS-CoV2

Pre cestovateľov:

Poskytujeme konzultácie a vyšetrenia v prípade zdravotných ťažkostí po návrate.

Ak máte po návrate bežné krátko trvajúce zdravotné ťažkosti / ochorenie dýchacích ciest, hnačkové ochorenia, drobné infekcie kože / – navštívte Vášho všeobecného lekára

Ak máte horúčku nad 38°C po návrate z malarickej oblasti, je vhodné vylúčiť maláriu

Nakoľko zatiaľ nemáme zmluvy s poisťovňami, poskytujeme vyšetrenie len na priamu platbu, prípadné laboratórne vyšetrenia podľa cenníka laboratória

Copyright by BoldThemes 2018. All rights reserved.