Vstup do Grécka

17/06/2021 by Peter Jozefik
Pivo-Rozlucka-so-slobodou-pre-muzov-Prispevok-na-Twitter-e1623926339368.jpg

Ak plánujte cestovať do Grécka, prinášame Vám podmienky pri vstupe do krajiny. POZOR certifikát po prekonaní ochorenia  Covid-19  od všeobecného lekára nepostačuje.

Registrácia pred vstupom do Grécka

Od všetkých cestujúcich prichádzajúcich do Grécka sa naďalej vyžaduje vyplnenie online formulára (The Passenger Locator Form – PLF, odporúčame použiť prehliadač Chrome), ktorý je potrebné odoslať najneskôr 24 hodín pred vstupom do krajiny (v anglickom jazyku).

 

Po odoslaní formulára dostane každý cestujúci žiadateľ potvrdzujúci mail o registrácii v online systéme a následne osobný QR kód, ktorý musí byť predložený pri príchode do Grécka v tlačenej alebo elektronickej podobe (napr. v mobile).

Negatívny výsledok PCR testu

Bez ohľadu na spôsob dopravy, pri vstupe do Grécka musí každá osoba staršia ako 6 rokov (6+1 deň) predložiť negatívny výsledok PCR testu na COVID-19 (výter z nosohltana a hrdla), vykonaný maximálne 72 hodín pred vstupom do krajiny.  Objednať sa na PCR test môžete TU.

 

Osvedčenie musia byť vystavené v anglickom jazyku a musia obsahovať celé meno, tak ako je uvedené v cestovnom doklade, s ktorým občan SR vstúpi do Grécka.

Kto nemusí predložiť negatívny test na COVID-19

Negatívny výsledok PCR testu nemusí pri vstupe preukazovať:

  • osoba, ktorá za posledných 9 mesiacov prekonala ochorenie COVID-19 a predloží o tom potvrdenie od zdravotníckeho zariadenia alebo certifikovaného laboratória v anglickom jazyku (grécke orgány neuznávajú potvrdenia o prekonaní vystavené všeobecnými lekármi). Ďalšou možnosťou je potvrdenie o pozitívnom PCR výsledku testu v anglickom jazyku, ktorý potvrdzuje, že osoba prekonala COVID-19 a od ochorenia uplynuli minimálne 2 mesiace a nie viac ako 9 mesiacov pre vstupom do Grécka. Naše zariadenie Vám vie vystaviť certifikát pre  Grécko po prekonaní , ktorý Vám platí pri vstupe do krajiny. Cena certifikátu je 10 EUR.  Objednať sa môžete telefonicky alebo emailom kontakt TU.

  • dieťa do 6 rokov (zmena veku dieťaťa z 5 rokov na 6 rokov od 7. júna 2021)
  • osoba, ktorá absolvovala plné zaočkovanie proti COVID-19 a má o tom potvrdenie v anglickom jazyku z ktorého je zrejmé, že od zaočkovania druhou dávkou vakcíny (ak ide o dvojdávkovú vakcínu) uplynulo viac ako 14 dní. Grécko uznáva národný certifikát o vykonanom očkovaní v SR vydaný Ministerstvom zdravotníctva SR. Pre tento účel sú akceptované potvrdenia o očkovaní vakcínami: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca / Oxford, Novavax, Johnson + Johnson / Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm. Ak potrebujete si zapísať očkovanie do očkovacieho preukazu môžete nás kontaktovať TU

 

Grécko certifikát po prekonaní

 

Informácie čerpané z mzv.sk a platné k 16.06.2021

Motto

Passion for travel medicine comes from passion to travel.

Copyright by BoldThemes 2018. All rights reserved.